Споживачам можуть дозволити фото- та відеозйомку в магазинах

У парламенті зареєстрований законопроект № 2099а, яким пропонується надати споживачам право на фото- і відеозйомку продукції в місцях продажу товарів.

Зазначене право пропонується встановити з метою забезпечення документальних доказів у процесі захисту порушених прав споживача.

Передбачається, що винятки з цього права можуть встановлюватися законом.

Також законопроектом пропонується надати громадським організаціям споживачів (об’єднань споживачів) право фото- і відеозйомку з метою забезпечення доказів у місцях продажу (надання) товарів, робіт, послуг, кредитів, позик і т.п., крім випадків, встановлених законом.

Відповідно, у Законі про інформацію запропоновано встановити, що юридичній особі або фізичній особі-підприємцю заборонено обмежувати право споживача на фото- і відеозйомку товарів, що пропонуються для продажу, а також процесу їх продажу, надання послуг та виконання робіт, зокрема, шляхом віднесення відповідної інформації до конфіденційної.

У пояснювальній записці говориться, що під час захисту прав споживача, як правило, виникають проблеми з документальним доказом факту порушення прав — виробники та продавці товарів, виконавці робіт і постачальники послуг часто заважають, а іноді прямо забороняють фіксацію порушеннях. Така ситуація істотно обмежує можливості споживачів захищати свої права і доводити їх порушення в суді.Раз в неделю мы отправляем только самые нужные новости

Добавить комментарий

Можете вставить форму или предложить подписаться на вас в социальных сетях