06 новини

Що таке кадровий аутсорсинг?

Кадровий аутсорсинг: що це таке і навіщо він потрібний підприємству?

Робота з кадрами — один із найважливіших етапів правильної та ефективної побудови бізнесу. Для того, щоб бізнес-машина працювала на всю міць і не давала збоїв, її механізми мають бути налагоджені не лише на зовнішньому рівні, а насамперед усередині. Ті підприємці, які вважають кадровий облік другорядним та неважливим, дуже помиляються, але усвідомлення такої помилки може коштувати компанії багато чого і прийти надто пізно. Підсумок – всілякі перевірки, трудові суперечки, судові розгляди, претензії з боку контролюючих органів. Саме тому до питання правильної організації кадрового обліку слід підходити серйозно та починати займатися ним якомога раніше.
Варіантів організації роботи з кадрами для роботодавця є два: вишукувати фінансові засоби та наймати цілий штат фахівців, а потім ще й налагоджувати взаємозв’язок між ними та іншими відділами підприємства або віддати перевагу такій послузі, як кадровий аутсорсинг.
Що таке аутсорсинг кадрового обліку?
Аутсорсинг кадрових послуг — це контроль залучення та обліку кадрів на підприємстві. Фактично це передача функції кадрового адміністрування від відділу кадрів фірмі, що спеціалізується на наданні таких послуг.
Які послуги надаються за умов кадрового аутсорсингу?
 • ведення кадрового обліку (ведення особових справ працівників, обліку руху трудових книжок, їх заповнення, облік робочого часу та робота зі штатним розкладом, розробка шаблонів заяв тощо);
 • відновлення кадрового обліку (упорядкування та відновлення кадрової документації (накази, заяви, заповнення книг обліку) за той період, коли
 • облік не вівся зовсім або вівся некоректно);
 • оформлення прийому на роботу (трудовий договір), переведення на іншу посаду та розірвання трудових відносин;
 • робота з підбору та оцінки персоналу, найбільш відповідного підприємству;
 • контроль відповідності назв посад Класифікатору професій;
 • консультування керівництва з будь-яких кадрових питань.
Перелік послуг з кадрового аутсорсингу, наведений вище, не є вичерпним і може бути розширеним або звуженим на підставі домовленості з клієнтом.

У чому переваги кадрового аутсорсингу?

 • зниження ризиків у сфері трудових правовідносин;
 • максимальна ефективність роботи з кадрами за рахунок професіоналізму залучених фахівців аутсорсингової фірми та їх об’єктивності (вони не є співробітниками підприємства, не мають особистих контактів із працівниками та працюють неупереджено);
 • відсутність необхідності розширення штату з допомогою створення відділу кадрів;
 • скорочення витрат підприємства на зарплати та соціальні відрахування цілому відділу (ціни на послуги кадрового обліку залежать від обраного набору послуг, проте вартість завжди нижча, ніж утримання цілого колективу);
 • чітко визначені завдання, що покладаються на залучених фахівців та відповідальність за своєчасне та якісне виконання покладених функцій згідно з договором про співпрацю.

Підбиваючи підсумки зазначимо, що кадровий аутсорсинг — досить нова послуга, проте вже зарекомендувала себе і дозволила сотням підприємців успішно розвивати свій бізнес, формуючи та контролюючи ефективний кадровий склад із мінімальними витратами та максимальною продуктивністю.

Замовити консультацію